Ezer Fidancılık
Buradasınız: Anasayfa / Ezer Fidancılık
Ezer Fidancılık

EZER FİDANCILIK

 

Biz Kimiz?..

 

1965 yılında Bandırma da doğdum. İlkokul mezunuyum.25 yıldır ceviz badem ve kestane fidanı üretiyorum. Doğru bildiklerimi ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim. Ziraat okumadım fakat 25 yıldır ziraatı yaşıyorum ve uyguluyorum.300 adet fidan üretimiyle işe başladım.

Bugünkü üretim kapasitemiz 250000 adet ceviz 100000 adet badem 5000 adet kestane fidanıdır. Bilgi ve tecrübe edinmek için ülkemizde yapılan konferansların birçoğuna katıldım. Tarım sektöründeki yenilikleri takip ederek hep daha güzelini üretmek için çaba gösteriyorum. Ülkemiz dışında 5 ülkeye daha fidan ihracatı yapmaktayım..

Tükettiğimiz meyvenin %90 ını ithal ettiğimiz ülkemizde cevize olan ihtiyaç çok açıktır. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan alımlarla çiftçimize binlerce fidan dağıtılmasına rağmen istenilen düzeyde sonuç alınamamıştır. Çünkü çok düşük maliyetle veya hibe edilen fidana gerekli özen gösterilmemiştir.

Buna dikim hatası yanlış çeşit seçimi ve yanlış uygulamalar neticesinde sonuç ortadadır.

Son yıllarda fidana yapılan hibe ve desteklemeler olumlu sonuç vermiştir.

Orman arazilerinin özel ağaçlandırmaya açılması ve çok güzel projeli kapama ceviz ve badem bahçeleri , ceviz ve badem ormanları kurulmasını sağlamıştır. Ceviz ticari getirisi en yüksek olan ağaç türüdür. Hiç kimse sadece erozyonu önlemek veya daha fazla oksijen için ceviz fidanı dikmez, amaç muhtemelen kazanç sağlamaktır.

Bu nedenle fidan seçiminde, dikiminde, uygulamada yapacağınız bir hata bütün doğrularınızın önüne set çekerek umudunuzun kırılmasına sebep olacaktır. Bilgilerimi paylaşmak şirket olarak bize onur verecektir..

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın